VIHUR MOTOSPORT MEESKOND

Sander Luisk

Kaherattalised on olnud minu elus algklassidest saadik. Olin 2. klassi põngerjas, kui isa mulle Riga Stella mopeedi ostis. Sealt edasi tulid juba võimsamad krossirattad ning sai hobikorras krossiradu nühitud. 16 aastaselt hakkas mind rohkem huvitama tänaval mootorrattaga sõitmine ja tegin A1 kategooria juhiload. Paari aasta pärast ostsin oma esimese bike tüüpi ratta, milleks oli 1996. aasta Suzuki GSX-R600.

Tekkis tahtmine oma sõiduoskusi lihvida ja leidsingi end väga tihti kardiradadelt. Süües kasvab isu ja nii tekkis huvi ringraja vastu. 2015 sügisel ostsin spetsiaalse ringraja tsikli, millega olin otsustanud järgmisel hooajal motoringraja C-klassis võistlema hakata.

Esimesel etapil ma stardijoonele ei jõudnudki, sest tegin läbi raske kukkumise võistluseelsel treeningpäeval. Pettumus oli suur ja rattast enam elulooma ei saanud, tuli kiiresti hanikda järgmiseks etapiks uus võistlusratas. Seda magusam oli uuel etapil C-klassi teine koht.

Mulle meeldib end proovile panna. Otsustasin edasi liikuda B1200 klassi, kus saavutasin kohe kahes stardis rahuldava neljanda koha. Viimasteks 2016 aasta etappideks suundusin Vihur Motosport ridadesse, kus võistlusteks oli kasutada BMW ratas. Kuna ringiajad olid head, sai tiimiga vastuvõetud otsus sõita Superbike klassi. Mõlemas sõidus saavutasin kolmanda koha.

2017 aastal tahan sõita Superbike klassi ja jõuda esikolmikusse. Pikemas plaanis vaatan Euroopa võistlussarjade poole ja püüdlen osalema proovietapil juba tuleval aastal.

Tulemused

2016

C-klass 2 koht.
B-1200 2x 4 koht.
Superbike 2x 3 koht.
2016 aasta parim noor motoringraja rändkarikas

Võistlusvarustus

Kiiver: X-LITE
Kombe: 4SR
Kindad: 4SR
Rinnakaitse: 4SR
Seljakaitse: 4SR
Saapad: TCX

Ratas

BMW

Sponsorid

Eneos / 4SR
Motokaubad / Andreani
X-Lite / TCX / Valter Moto Components

kaiko-kolkanen-thumb

Kaiko Kolkanen

Minu esimene kokkupuude mootorratastega leidis aset juba varajases lapsepõlves, kui alustasin motokrossi treeningutega. Oli aasta 1997. Juba sama aasta sügisel osalesin oma esimesel võidusõidul Harku kardirajal, 50cc klassis. Ilm oli väga vihmane ja ma kukkusin korduvalt. Pärast võistlust olin enda esituses nii pettunud, et ei suvatsenud isegi tulemust minna vaatama ja uurida mitmendaks ma kokkuvõttes jäin. Ilmselt juba sealt jäi koju toomata karikas hinge kripeldama ja võidusõidupisik hakkas vaikselt kasvama.
Unistus tegeleda motospordiga on saatnud mind terve elu. Käisin tihti tsikliga kardiradadel oma piire kompamas ning panin tähele, et paljud teised üritajad, kõvasti võimsamate tsiklitega, jäid mulle jalgu. Otsustasin uurida Eestis toimuvate motoringraja võistluste kohta ja leidsin just minu sõiduoskustele vastava c-klassi, kus iga mees võib tulla oma rattaga võistlema.
2013. aastal, oma esimesel motoringraja võistlusel olin kergelt öelda piinlikus olukorras, kui leidsin ennast ainukesena stardijoonel Honda Hornetiga ja laia lenksuga. Ilmselgelt olin mõistet “hobiklass” alahinnanud, kuid siiski tulemused olid üllatavalt head, mille võlgnen suuresti tänu oma kiiretele startidele.
Peale esimest hooaega oli selge, et tahan motoringrajaga tõsisemalt tegeleda. Oma teist hooaega alustasin samuti hobiklassis, kuid poole hooaja pealt läksin üle superstock600 B klassi, kus sõitsin juba GSXR600 Suzukiga . Aasta lõpuks oli superstock600 B kolmas koht minu. 2015. aastal Sõitsin supersport 600 B klassi kõik etapid kaasa, kus hooaja kokkuvõttes tulin Eesti meistriks. 2016. aastal sõidan supersport600 A klassis ja eesmärk on tulla poodiumile igal etapil.

Tulemused

2015

1. koht EMV – EKV – B600 üldarvestus

Võistlusvarustus

Kiiver: X-LITE
Kombe: 4SR
Kindad: 4SR
Rinnakaitse: 4SR
Seljakaitse: 4SR
Saapad: TCX

Ratas

Yamaha YZF-R6

Sponsorid

Eneos / 4SR
Motokaubad / Andreani
X-Lite / TCX / Valter Moto Components

jyri-randla-thumb

Jüri Randla III

Sündinud 1988
Alustas võidusõitmist aastal 2015 EMV B600 klassis.

Tulemused

2015

13. koht EMV – EKV – B600 üldarvestus

Võistlusvarustus

Kiiver: X-LITE
Kombe: 4SR
Kindad: 4SR
Rinnakaitse: 4SR
Seljakaitse: 4SR
Saapad: TCX

Ratas

Yamaha YZF-R6

Sponsorid

Eneos / 4SR
Motokaubad / Andreani
X-Lite / TCX / Valter Moto Components

KALENDER

2017 motoringraja EMV/EKV

TOETAJAD

motokaubad
andreani